Jdi na obsah Jdi na menu
 


Úvod do hry

Píše se rok 2012. Jmenuji se Desmond Miles. Jsem barman a nevím, co se to se mnou děje. Unesla mě společnost , která si nechává říkat Abstergo. Ve svém DNA mám genetické vzpomínky svého prapředka Altaira ibn la ahda, který patřil k sektě zabijáků (Assassinů). Do minulosti mě vrací stroj zvaný Animus s pomocí dvou vědců (Warren Widdick a Lucy Stillman). Na začátku hry zkazíte jednu misi. To vás uvrhlo k nevoli mistra. Musíte pomoci Altairovi postupně získat důvěru mistra. Po každé misi vám bude navrácená část majetku, např. rukavice, které vám umožní zachytit se na římse.

 

Někteří fanoušci Assassins Creed I. & II. vytváří různé kresby, tapety boxarty, artworky a další zajímavé obrázky s motivem této hry. Ovšem někteří fanoušci jdou ještě dál, jako třeba ten na obrázku níže, který se rozhodl vytvořit si rovnou podobný kostým, jako má hlavní hrdina Ezio v Assassins Creed 2.

 

 

 

Pravidelní návštěvníci naší fansite si jistě vzpomenou na nedávnou novinku, ve které jsme informovali o možnosti zeptat se na oficiálním fóru Assassins Creed 2 přímo herních vývojářům na cokoli o Assassins Creed 2. UbiSoft slíbil, že na tyto otázky odpoví, a to také dodržel. Pojďme se tedy podívat na několik otázek, které už UbiSoft zodpověděl. Jde o první část odpovědí, která je zaměřena na vývoj hry. Více v rozšířené novince.

 

Dnes do naší galerie přibyly 4 nové kresby od fanoušků Assassins Creed 1 & 2. Krásný první obrázek zobrazuje Altair z prvního dílu AC, na dalších třech je hrdina druhého dílu - Ezio. Pokud i vy nakreslíte nějakou zajímavou kresbu, ať už hlavního hrdiny z prvního, nebo druhého dílu, určitě ji neváhejte poslat naší redakci, aby jsme ji mohli zveřejnit tady na naší fan stránce.

 

 

 

Zajímavou nabídku udělal pro své americké zákazníky zahraniční herní obchod GameStop. Hráči, kteří si předobjednají tzv. pre-order balíček Assassins Creed 2, buď pro Xbox 360, nebo pro PlayStation 3, tak obdrží kód, který jim umožní odemknout exkluzivní herní obsah. Tímto bonusovým obsahem bude přístup do velmi slavného renesančního paláce - Palazzo Medici Riccardi, který se nachází ve Flórencii. V tomto paláci budou moci nejen obdivovat krásy této stavby, ale také zde můžou najít zajímavé skryté poklady. Přikládám jeden nový obrázek, který pochází právě z budovy - Palazzo de Medici. (Možná jste si všimli, že tento obrázek už byl v miniaturní velikosti na fotce "Black edice" AC II.).

Důležitou informací na závěr je fakt, že pokud si koupíte "Black edici" Assassins Creed 2, tak v ní již bude tato bonusová mise zahrnuta!

 

 

 

První plnohodnotný trailer a gameplay ukázku z Assassins Creed 2 jsme poprvé viděli na herní výstavě E3. Dnes do naší galerie přibylo dalších 11 obrázků ze zmiňovaného traileru a 54 obrázků z prvního gameplaye. Určitě jste E3 trailer a gameplay video už několikrát viděli, ovšem třeba jste nepostřehli nějaké drobnosti, které můžete objevit na zmíněných vytípaných screenshotech v naší galerii.

Galerie s obrázky z traileru.

Galerie s obrázky z gameplaye videa.

 

 

 


Po sprše novinek z herní výstavy E3 se vám může zdát, že se nyní kolem Assassins Creed II. nic zajímavého neděje. To je jistě ale pouze dočasné období, jelikož nás UbiSoft určitě nenechá dlouho čekat a brzy nám naservíruje nové informace, obrázky, trailery a gameplaye ze hry, aby se Assassins Creed 2 dostal do podvědomí co nejvíce hráčům.

Brzy na naší fansite můžete očekávat aktualizace stávajících sekcí o Assassins Creed 2, a samozřejmě také nové sekce, které na naší fan stránce zatím chybí.

Po více jak týdnu, také měním anketu. Anketa se přímo netýká hry Assassins Creed 2, ale je spíše zaměřena na naši fansite. Anketní otázka tedy zní: Jak často navštěvujete naši fan stránku? Anketa je jako vždy tady na hlavní stránce naší fansite, vlevo dole.

V minulé anketě jsem se vás ptal: Jak se vám líbí první gameplay video z Assassins Creed 2? Tato anketa trvala zhruba týden, zúčastnilo se jí 67 lidí a její výsledky naleznete pod tímto odkazem.

 

Už první díl Assassins Creed nám nabídl několik zbraní, jako např. meč, vrhací nože, nebo třeba vystřelovací dýku (Hidden Blade). Samozřejmě i v druhém dílu Assassin's Creed se dočkáme velkého množství různých zbraní, kterých bude určitě o hodně více, než v díle prvním. Zatím známe jen několik kusů z arzenálu zbraní, kterými bude disponovat náš zabiják Ezio. Pojďmě se tedy stručně podívat, které zbraně si v Assassins Creed 2 vyzkoušíme.

Seznam doposud známých zbraní:

Sekery

Kladiva

Kopí

Palcáty

Dva typy mečů

Dvojice nožů

Každá z těchto zbraní bude mít svůj speciální útok. Kromě zbraní, bude Ezio moci použít svvoje pěsti. Dále bude moci Ezio využít i zbraň nepřítele, kterého musí nejprve odzbrojit, a pak ho následně může zabít jeho vlastní zbraní.

Ani v Assassins Creed 2 nebude chybět osvědčená zbraň z prvníhio dílu - skrytá čepel Hidden Blade. A Ezio se nespokojí pouze s jedním Hidden Bladem, ale bude mít k dispozici rovnou dva - na každé ruce jeden.

Jakmile se objeví další zbraně, které v Assassins Creed 2 budeme používat, budeme tuto sekci hned aktualizovat.

 

Města

V prvním dílu Assassins Creed jsme se podívali do třech měst - Akry, Jeruzalému a Damašku. Dále jsme zavítali do pevnosti Masyaf, a také jsme prozkoumávali pouštní oblasti, které se nacházely mezi jednotlivými městy a pevností. V druhém dílu Assassins Creed se podíváme do Evropy, konkrétně do renesanční Itálie, kde navštívíme hned několik měst, a také přilehlý venkov.

Benátky

Benátky jsou hlavním městem severoitalské oblasti Benátsko. Je to ostrovní město. Jeho historické jádro se nachází na mělké laguně, novější části města pak byly vybudovány na rozsáhlém břehu.

V Benátkách také nalezneme spoustu zajímavostí, které k tomuto městu patří, např.: Bazilika sv. Marka (Saint Marks Basilica), Velký kanál (The Grand Canal), Malý kanál (The Little Canal), most Rialto a další. Na obrázku výše naleznete srovnání skutečných staveb (vlevo) a screenshotů ze hry (vpravo).

Více o Benátkách na Wikipedii.

Florencie

Florencie je metropole italského Toskánska, ležící na řece Arno. Ve středověku byla Florencie centrem významné městské republiky, která se za vlády rodu Medicejských přeměnila na toskánské vévodství, které se později stalo velkovévodstvím. V dobách republiky a především za Medicejských došlo k velkému kulturnímu rozkvětu města. V 15. století se Florencie stala kolébkou renesance a kulturním centrem severní Itálie. Více o Florencii na Wikipedii.

Toskánsko

Toskánsko je oblast ve střední Itálii a je to kraj proslulý uměním, historií a působivou scenérií. Města v Toskánsku často obklopují etruské hradby. Krásné paláce svědčí o bohatství tohoto kraje a středověké radnice ukazují na odvěkou tradici demokracie a samosprávy. Více o Toskánsku na Wikipedii.

Také se spekuluje o tom, že se podíváme i do Říma, na Sicílii, na Šikmou věž v Pise a na další místa v renesanční Itálii, ale to ovšem zatím není potvrzené. Jakmile se dozvíme něco více o lokacích v Assassins Creed 2, budeme tuto sekci samozřejmě aktualizovat.

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář